Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30 kwietnia 2017

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Niedzielę Biblijną, rozpoczynjącą IX Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa Zmartwychwstałego Pana: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16,15). Aby głosić Ewangelię, należy ją dobrze poznać. Dlatego wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego. W tym roku jako wspólnota Kościoła będziemy czytać List św. Pawła do Galatów, który mówi o zbawieniu przez wiarę w Ewangelię. Uroczyste czytanie Pisma świętego, w naszej świątyni dzisiaj o godz. 1730.
 2. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych podróży.
 3. Jutro rozpoczynamy Maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwa majowe będą codziennie o godzinie 1730.
 4. Pierwszy dzień Maja to także wspomnienie Św. Józefa Robotnika, prośmy go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym naszej ojczyzny. Módlmy się także w intencji bezrobotnych, poszukujących pracy i wszystkich pracujących.
 5. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarnijmy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. W liturgii wspominamy Świętego Atanazego, biskupa Aleksandrii, żyjącego w IV wieku. Był doktorem Kościoła, wybitnym nauczycielem wiary.
 6. W środę, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele jak w niedzielę. Uroczyście, ponownie oddamy Polskę pod opiekę Matki Bożej, słowami ślubów króla Jana Kazimierza.
 7. W czwartek 4 maja wspomnienie świętego Floriana, męczennika z IV wieku. Święty Florian jest patronem strażaków i hutników, po Mszy Świętej o godz. 1800 udamy się procesjonalnie do kapliczki św. Floriana, by tam modlić się za wstawiennictwem Świętego o potrzebne łaski.
 8. W piątek, 5 maja, Święto św. Dominika Savio, Był wychowankiem św. Jana Bosko. Jako dwunastoletni chłopiec mówił: „Czuję potrzebę i pragnienie, aby zostać świętym.
  Nie myślałem nigdy, że jest to takie łatwe. Muszę zostać świętym”
  . Św. Dominik zmarł
  w 1857 r. mając zaledwie 15 lat. Papież Pius XI powiedział o nim: "Mały święty, ale gigant ducha". Został beatyfikowany w 1950 r., a kanonizowany w 1954. Święty Dominik Savio jest patronem ministrantów, młodzieży i dzieci.
 9. W sobotę, 6 maja, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Apostołowie którzy byli blisko, Chrystusa mówią o Nim najwięcej. Każdy z nich miał osobiste doświadczenie Jezusa, słyszeli Jego słowa, widzieli cuda, dzielili się swoim doświadczeniem z innymi, opowiadali o śmierci i zmartwychwstaniu Pana. Czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie głosić Ewangelię, swoją wiarę poświadczyli męczeńską śmiercią.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 • W czwartek modlimy się o nowe liczne powołania Kapłańskie i zakonne
 • W piątek w godzinach porannych udamy się do osób chorych i starszych. Adresy chorych można zgłaszać w zakrystii. Spowiedź święta podczas każdej Mszy św. oraz od godz. 1730
 • W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 700 i o godz. 1730
 1. Serdecznie dziękuję wszystkim za składanie makulatury na budowę studni w Afryce. Do wszystkich kierujemy bardzo gorącą prośbę, by makulaturę przynosić tylko w trzecią sobotę niedzielę i poniedziałek miesiąca, gdy jest podstawiony kontener. Zdarza się że makulatura jest przynoszona już na drugi dzień po zabraniu kontenera. Składanie makulatury w przedsionku naszego kościoła nie wygląda estetycznie, a kościół – Dom Boży, nie może być składem makulatury, która leż przez kolejny miesiąc.
 2. Zostały wykonane nowe elementy wystroju naszego kościoła. Koszt wykonania jest duży: Nowy Ołtarz, Chrzcielnica, Ambonka, są wykonane z hiszpańskiego marmuru Crema Marsil, natomiast podstawa pod tabernakulum wykonana jest z marmuru włoskiego Rosso Verona. Tabernakulum i gloria wykonane są z mosiężnego odlewu, pozłacane. Część została już zapłacona. Wszystkim serdecznie dziękuję za składane ofiary na ten cel. Mam nadzieję że uda się w najbliższych miesiącach uregulować całość należności. W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca wszystkie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać za każdy gest ofiarności i życzliwości dzięki którym nasza świątynia nabiera odpowiedniego wyglądu.
 3. Została zorganizowana pielgrzymka z naszej parafii do Kalisza – sanktuarium świętego Józefa i Górki Klasztornej; w sobotę i niedzielę 10 i 11 czerwca. Koszt pielgrzymki – około 170 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej, Serdecznie zapraszamy.
 4. Nasze Oratorium zorganizowało nad morzem, w Sopocie wakacje dla dzieci i młodzieży, w dniach od 9 do 20 lipca. Szczegółowe informacje na plakacie w przedsionku kościoła i stronie internetowej naszego Oratorium. Zapisy do końca maja prowadzi ks. Łukasz Auguściak.

PARAFIA

Parafia Rzymskokatolicka
Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

ul. Kalinowszczyzna 3, 20-129 Lublin

+48 81 747 50 91

+48 722 168 200

NIP 946-18-25-370

REGON 040031647

BGŻ BNP Paribas
68 1600 1332 1847 8495 1000 0001

DOM ZAKONNY

Towarzystwo Salezjańskie
Dom Zakonny

ul. Kalinowszczyzna 3, 20-129 Lublin

+48 81 444 42 00

+48 722 168 200

NIP 946-18-29-511

REGON 040019770

BGŻ BNP Paribas
64 1600 1332 1847 8490 6000 0001

SZYBKI KONTAKT

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 81 747 50 91

+48 722 168 200

http://salezjanie.lublin.pl