KOMUNIKAT METROPOLITY LUBELSKIEGO

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia!

W poniedziałek 3 lipca zgromadzimy się na placu przed Archikatedrą w Święto Matki Bożej Płaczącej. O godz. 19.00 będziemy sprawować Eucharystię pod przewodnictwem pasterza kieleckiego, bpa Jana Piotrowskiego. Po mszy świętej wyruszymy z procesją różańcową ulicami Lublina, za Obrazem Matki Bożej Katedralnej. Uroczystości zakończy Apel Jasnogórski na Placu Katedralnym. 

Serdecznie zapraszam do udziału w tych uroczystościach, podczas których będziemy dziękować Bogu za 25 lat istnienia metropolii lubelskiej. Powołał ją do istnienia św. Jan Paweł II bullą Totus Tuus Poloniae Populus w dniu 25 marca 1992 roku. Do metropolii należą, obok archidiecezji lubelskiej, także diecezje sandomierska i siedlecka.

Miesiąc później, 3 sierpnia, spod naszej Archikatedry wyruszy 39. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „W szkole Matki Bożej Fatimskiej”. Partnerem Pielgrzymki będzie Radio Plus Lublin. W tym roku będziemy z wdzięcznością wspominać pielgrzymkę św. Jana Pawła II w Lublinie sprzed 30 lat oraz dziękować za 25-lecie powołania metropolii lubelskiej. Tych, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymkę, zachęcam do udziału w funduszu solidarnościowym „Idę z Tobą”. Wszystkim angażującym się w ruch pielgrzymkowy – duszpasterzom i świeckim dziękuję za troskę i oddanie.

W tych dniach wielu młodych ludzi podejmuje ważne życiowe decyzje. Wybierają kierunek dalszej edukacji, a w przyszłości pracy zawodowej i służby człowiekowi, rodzinie, społeczeństwu i ojczyźnie. Wśród nich są i tacy, którzy słyszą głos Chrystusa wzywający ich, aby oddać się radosnemu głoszeniu Ewangelii i sprawowaniu sakramentów zbawienia.

Nasze Seminarium Duchowne czeka na nowych kandydatów, którzy mają odwagę pójść za głosem Chrystusa. Módlmy się intensywnie o nowe powołania, zgodnie z poleceniem Chrystusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje” (Mt 9, 37-38).

Na radosne głoszenie Ewangelii słowem i życiem, z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup Stanisław


APEL LUBELSKIEJ POLICJI

W ostatnim czasie znów nasiliły się działania oszustów, którzy wykorzystując metodę "na policjanta", telefoniczne wyłudzają pieniądze podając się za policjanta Centralnego Biura Śledczego. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie poproszą o przekazanie pieniędzy. W takich sytuacjach przerwijmy rozmowę i zadzwońmy na Policję na numer telefonu 997.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo, apelujemy o zachowanie codziennej czujności i rozwagi. Nigdy nie wpuszczajmy obcych osób do swoich mieszkań, gdyż może to być złodziej. Utrzymujmy dobre kontakty z sąsiadami i rodziną, którzy zwrócą uwagę na niepokojące sygnały, czy też zaopiekują się mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Pamiętajmy, o każdym niepokojącym sygnale i zachowaniu osób mogących popełnić przestępstwo należy niezwłocznie powiadamiać Policję na numer telefonu 997 lub 112.

PARAFIA

Parafia Rzymskokatolicka
Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

ul. Kalinowszczyzna 3, 20-129 Lublin

+48 722 168 200

NIP 946-18-25-370

REGON 040031647

Konto bankowe
47 1240 1503 1111 0000 1752 9303

DOM ZAKONNY

Towarzystwo Salezjańskie
Dom Zakonny

ul. Kalinowszczyzna 3, 20-129 Lublin

+48 722 168 200

NIP 946-18-29-511

REGON 040019770

Konto bankowe
26 1240 1503 1111 0011 1009 3740

SZYBKI KONTAKT

parafia@salezjanie.lublin.pl

salezjanie@salezjanie.lublin.pl

+48 722 168 200

https://salezjanie.lublin.pl