- Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 1730.
- W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- Jutro uroczystość NMP Częstochowskiej.
- We wtorek św. Monikę.
- W środę św. Augustyna.
- W czwartek męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
- W środę o godz. 1730 Nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych
- Młodzież klas ósmych oraz wszystkich tych, którzy zaniedbali do chwili obecnej przystąpienie do sakramentu bierzmowania, prosimy o zainteresowanie i podjęcie stosownej decyzji. Pierwsze spotkanie formacyjnie będzie miało miejsce we wrześniu. Zapisy w naszej parafii przyjmuje ks. Janusz Goraj.
- W dniu 1 września organizowana jest pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Kembelskiej w Wąwolnicy. Zapisy w kancelarii Parafialnej.
- Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuarium w Krasnobrodzie w dniu 7 września. Zapisy w kancelarii Parafialnej.
- W niedzielę 8 września na boisku przy kościele odbędzie się festyn rodzinny Pożegnanie Lata. Osoby które chcą się przyczynić do wzbogacenia loterii fantami proszone są o kontakt z ks. Łukaszem lub naszą świetlicą środowiskową.
- Caritas prowadzi kampanię „Tornister pełen Uśmiechów”. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej, wychodząc z kościoła można będzie złożyć ofiarę do puszki na przybory szkolne dla dzieci.
- Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane dzisiaj na tacę.
Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne
Umiłowani w Chrystusie Panu!
W mocy Ducha Świętego przygotowujemy się do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Pragniemy, aby nasz Kościół lokalny stawał się domem i szkołą komunii, czyli jedności i wspólnoty, mającej swój fundament w Eucharystii. Eucharystia bowiem jednoczy nas ściśle z Chrystusem, a jednocześnie łączy z naszymi braćmi i siostrami. Co więcej, posyła nas, abyśmy dawali świadectwo Ewangelii przez wiarę i miłość.
Nieocenioną Nauczycielką wiary i miłości jest Najświętsza Maryja Panna, czczona w wielu sanktuariach maryjnych, także w naszej archidiecezji. Dzieło odnowy synodalnej będziemy polecać Jej wstawiennictwu podczas wrześniowych uroczystości Maryjnych w Wąwolnicy i Chełmie oraz w październiku, w nowym Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie. Tegorocznym uroczystościom Maryjnym w Wąwolnicy w niedzielę, 1 września o godz. 1200 będzie przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.
W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w niedzielę, 8 września o godz. 1130, zgromadzimy się wokół Bazyliki Mariackiej na Górze Chełmskiej. Naszej modlitwie przewodniczył będzie Kardynał Stanisław Dziwisz, najważniejszy świadek pontyfikatu św. Jana Pawła II.
W dniu 7 października, w poniedziałek o godz. 1800 spotkamy się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie przy ul. Bursztynowej. Odpustowej Eucharystii będzie przewodniczył pochodzący z naszej archidiecezji Biskup Jan Sobiło z Zaporoża na Ukrainie.
Niech Duch Święty prowadzi nas wspólną drogą na spotkanie Chrystusa, którego odnajdujemy w ramionach Matki Bożej, czczonej w Wąwolnicy, Chełmie i w Lublinie.
Wszystkim z serca błogosławię
Wasz biskup Stanisław