Archiwum 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej witamy ks. Mirosława Płonkę i życzymy Bożego błogosławieństwa, oraz orędownictwa Maryi Wspomożycielki w pracy duszpasterskiej.
 2. Nieszpory dziś o godz. 1730.
 3. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 23 we wtorek o godz. 1000.
 4. W środę o godz. 1730 Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych
 5. W tym tygodniu przypada:
 • I czwartek: o 1800 Msza św. ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana, będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne, oraz w intencji służby liturgicznej naszej parafii i ich rodzin. Po Mszy św. spotkanie kandydatów, ministrantów, oraz ich rodziców.
 • I piątek: w godzinach porannych udamy się do osób chorych i starszych. Adresy chorych do których nie chodziliśmy przed wakacjami można zgłaszać w zakrystii do czwartku. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą św., wieczorem od godz. 1700. O godz. 1730 nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci i młodzież aby rozpoczęli rok szkolny z Panem Bogiem w sercu.
 • I sobota: oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 1700 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca: wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. w intencji wynagradzającej z 15 min. medytacją.
 1. W przyszłą I niedzielę miesiąca, o godz. 1130 Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych na miesiąc wrzesień.
 2. W przyszłą niedzielę 6 września od godz. 1400 zapraszamy na festyn rodzinny „Pożegnanie lata”.
 3. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na niedzielne Msze Święte również do górnego kościoła.
 4. Młodzież klas ósmych oraz wszystkich tych, którzy zaniedbali do chwili obecnej przystąpienie do sakramentu bierzmowania, prosimy o zainteresowanie i podjęcie stosownej decyzji. Zapisy przyjmuje ks. Łukasz Auguściak.
 5. W najbliższą środę spotkanie dla młodzieży, która we wrześniu tego roku przyjmie sakrament bierzmowania. Rozpoczęcie spotkania Mszą św. o godz. 1800.
 6. W przyszłą I niedzielę miesiąca, o godz. 1130 Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych na miesiąc sierpień.
 7. Za każdą ofiarę złożoną dzisiaj, na potrzeby naszego Kościoła. Bóg zapłać.


Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Po raz kolejny zwracam się do Was z zaproszeniem na uroczystości Maryjne do naszych głównych sanktuariów. Przemawiając na Jasnej Górze, papież Franciszek mówił do pielgrzymów: „Wam, którzy nieustannie do Niej przychodzicie, niech Maryja nadal wskazuje drogę i pomaga tkać w życiu, pokorną i prostą treść Ewangelii. Prośmy o łaskę abyśmy sobie przyswoili Jej wrażliwość, Jej wyobraźnię w służbie potrzebującym, piękno poświęcenia swojego życia dla innych, bez szukania pierwszeństwa i dzielenia. Niech Ona, Przyczyna naszej radości, która wnosi pokój pośród nawału grzechu i zawirowań historii, wyprasza nam obfitość Ducha Świętego, abyśmy byli sługami dobrymi i wiernymi.”

Tegorocznym uroczystościom Maryjnym w Wąwolnicy w niedzielę 6 września o godz. 1200 będzie przewodniczył Arcybiskup Gnieźnieński i Prymas Polski Wojciech Polak. W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny we wtorek 8 września o godz. 1130, zgromadzimy się wokół Bazyliki Mariackiej na Górze Chełmskiej. Naszej modlitwie przewodniczył będzie Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

W niedzielę, 4 października, o godz. 1200 spotkamy się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, Patronki Nowej Ewangelizacji. Odpustowej Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Pomocniczy naszej Archidiecezji Adam Piotr Bab.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych pielgrzymkach pieszych do Wąwolnicy i do Chełma, przy zachowaniu wszystkich przepisów bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii. W obu tych sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności wobec Stwórcy za tegoroczne plony.

Wdzięczni za dar św. Jana Pawła II w setną rocznicę jego urodzin i w oczekiwaniu na beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczmy się, tak jak Prymas Tysiąclecia, służyć samemu Bogu – Soli Deo oddając się całkowicie pod opiekę Matki Najświętszej – zgodnie z papieskim zawołaniem  Totus Tuus – Cały Twój!

Wszystkim z serca błogosławię

Wasz Biskup Stanisław           

Lublin, 25 sierpnia 2020 r.

PARAFIA

Parafia Rzymskokatolicka
Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

ul. Kalinowszczyzna 3, 20-129 Lublin

+48 81 747 50 91

+48 722 168 200

NIP 946-18-25-370

REGON 040031647

BGŻ BNP Paribas
68 1600 1332 1847 8495 1000 0001

DOM ZAKONNY

Towarzystwo Salezjańskie
Dom Zakonny

ul. Kalinowszczyzna 3, 20-129 Lublin

+48 81 444 42 00

+48 722 168 200

NIP 946-18-29-511

REGON 040019770

BGŻ BNP Paribas
64 1600 1332 1847 8490 6000 0001

SZYBKI KONTAKT

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 81 747 50 91

+48 722 168 200

http://salezjanie.lublin.pl