Ogłoszenia duszpasterskie

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 lutego 2018

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą św. o godz. 700 śpiewamy Godzinki
  o Męce Pańskiej. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 1715. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Podczas Gorzkich Żali składane ofiary są przeznaczone na kwiaty
  i dekoracje Ciemnicy i Bożego Grobu.
 2. W środę 21 lutego o godz. 1730, Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych i Msza św. w intencji stowarzyszenia Apostolstwa Dobrej Śmierci o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski, a dla zmarłych o miłosierdzie Boże i wieczne zbawienie. Po Mszy świętej spotkanie wszystkich serdeczne zapraszamy.
 3. W czwartek, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Ale nie o samą budowlę chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy – papieżowi, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Niech nie zabraknie naszej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka.
 4. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1630 dla dzieci; o godz. 1715
  dla dorosłych i o godz. 1900 dla młodzieży, nabożeństwa będą w kościele dolnym. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.
 5. Przez cały Wielki Post do skarbonki przy bocznym wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę
  na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna wielkopostna”, które prowadzi Caritas naszej archidiecezji, a do skarbonki z drugiej strony można złożyć ofiarę przeznaczoną na potrzeby Telewizji Trwam i Radia Maryja.
 6. Przyszła Niedziela - II Wielkiego Postu jest dniem, w którym, odpowiadając na apel Episkopatu Polski, będą zbierane ofiary przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom. Wychodząc z Kościoła będzie można złożyć ofiarę, jako jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na „Krajowy Fundusz Misyjny Ad gentes” - pomoc misjom i misjonarzom.
 7. Została wykonana część nowych ławek do naszego kościoła. Druga część zostanie przywieziona przed świętami wielkanocnymi. Za wszystkie ofiary, przeznaczone na potrzeby naszego kościoła serdecznie dziękujemy Bóg zapłać!

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 lutego 2018

 1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w chorobie. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby, nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
 2. Katechizm Kościoła Katolickiego przypomina, że Sakramentu Chorych udziela się wiernemu, który znajduje się w niebezpieczeństwie śmierci z powodu poważnej choroby lub starości. Sakrament ten może zostać ponownie udzielony, jeśli chory po wyzdrowieniu znowu ciężko zachoruje lub jeśli w czasie trwania tej samej choroby niebezpieczeństwo stanie się poważniejsze. Sakrament chorych przyjmują wierni z czystym sercem, którzy przystąpili do sakramentu pokuty i przyjęli Komunię świętą. Nigdy nie udziela się żadnego sakramentu zmarłym. Ksiądz wezwany do chorego, który już umarł, modli się za zmarłego „aby uwolnił go od grzechów i przyjął do swego Królestwa”. Sakramentu chorych nie można przyjmować gdy „źle się czujemy”. Jest to bowiem sakrament na czas poważnej choroby i zaawansowanej starości. Zapraszamy tych którzy rzeczywiście potrzebują przyjąć sakrament chorych na nabożeństwo dzisiaj o godz. 1730.
 3. Dzisiaj Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
 4. W środę przypada Popielec. Tego dnia w czasie liturgii, przyjmując popiół na nasze głowy wkraczamy w Wielki Post. W środę popielcową Msze św. będą odprawione w naszym kościele o godz. 600, 700, 830, oraz o godz. 1630; 1800 i 2000. O godz. 1730, Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone, co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z racji pokutnego charakteru tego dnia, wszystkie ofiary składane na tacę, przeznaczone są, jako jałmużna postna na cele charytatywne.
 5. Wielki Post jest czasem pokuty, jako ludzie wierzący nie możemy uczestniczyć w zabawach i dyskotekach. Powstrzymajmy się też od picia napojów alkoholowych.
 6. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1630 dla dzieci; o godz. 1715 dla dorosłych i o godz. 1900 dla młodzieży, nabożeństwa będą w kościele dolnym.
 7. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 1715. Składane ofiary w czasie tego nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
 8. Został zorganizowany wyjazd na „Misterium Męki Pańskiej” do naszego Seminarium Duchownego w Krakowie, i do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Wyjazd będzie w sobotę dnia 3 marca. Można się zapisać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek 15 lutego na godz. 1800.
 10. We wtorek zostanie przywieziona część ławek do naszego kościoła. Serdecznie zapraszam Panów dysponujących czasem do pomocy w rozładunku ławek i wniesieniu do kościoła. Zapraszam serdecznie na godz. 900.
 11. W przyszłą trzecią sobotę, niedzielę i poniedziałek miesiąca 17, 18 i 19 lutego, będzie zbiórka makulatury na budowę studni w Afryce. Bardzo prosimy o włączenie się w tą akcję. Dzisiaj we wszystkich kościołach Archidiecezji Lubelskiej odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Wschodni. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę wspierając kościoły katolickie na terenach Rosji i Ukrainy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.
 12. Dziękujemy również za ofiary na potrzeby naszego Kościoła, Bóg zapłać!

PARAFIA

Parafia Rzymskokatolicka
Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

ul. Kalinowszczyzna 3, 20-129 Lublin

+48 81 747 50 91

+48 722 168 200

NIP 946-18-25-370

REGON 040031647

BGŻ BNP Paribas
68 1600 1332 1847 8495 1000 0001

DOM ZAKONNY

Towarzystwo Salezjańskie
Dom Zakonny

ul. Kalinowszczyzna 3, 20-129 Lublin

+48 81 444 42 00

+48 722 168 200

NIP 946-18-29-511

REGON 040019770

BGŻ BNP Paribas
64 1600 1332 1847 8490 6000 0001

SZYBKI KONTAKT

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 81 747 50 91

+48 722 168 200

http://salezjanie.lublin.pl