Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017

 1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, Otwierajmy nasze serca na działanie Ducha świętego, którego Dary otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania.
 2. Nabożeństwo i zmiana Tajemnic żywego Różańca dzisiaj o godz. 1730.
 3. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną zwłaszcza dzieci do udziału we Mszach świętych - Roratach, które będą odprawiane codziennie o godz. 1800. Jeżeli ktoś nie może w nich uczestniczyć będą odprawiane również Msze święte o godz. 600. Podczas Rorat będzie tradycyjne losowanie figurki Matki Bożej oraz upominków. Prosimy by dzieci na Roraty przychodziły z lampionami.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy.
 • Jutro 4 grudnia wspominamy św. Barbarę, dziewicę i męczennicę, która żyła na przełomie III i IV wieku, oddała swoje życie za wiarę w Chrystusa jest patronką górników i hutników.
 • W środę 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja biskupa Miry, żył na przełomie III i IV w. troszczył się o ubogich i potrzebujących, tego dnia obdarowujemy prezentami dzieci i bliskich, pamiętajmy o chrześcijańskim charakterze tego święta.
 • W czwartek 7 grudnia wspominamy świętego Ambrożego biskupa Mediolanu wybitnego Kaznodziei i nauczyciela wiernych. Był obrońcą praw Kościoła, żył w IV wieku.
 • W piątek 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ta uroczystość przypomina nam tajemnicę wiary: Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od zmazy grzechu pierworodnego. Msze Święte w naszym kościele o godz.600; 700; 800 oraz o godz. 1630 i o godz. 1800Msza św. z udziałem dzieci które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny będzie można złożyć ofiarę na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.
 1. W środę - pierwszą miesiąca - czuwanie modlitewne; o godz. 1500 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego; o godz. 1730 nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca, będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy ministrantów i lektorów z rodzicami na Mszę świętą o godz. 1800 a po Mszy na spotkanie. Zapraszamy chłopców klas III i IV którzy chcą zostać ministrantami - służyć Bogu przy ołtarzu. Zbiórki dla kandydatów na ministrantów - w soboty o godz. 1130.
 3. Rozpoczyna się ogólnopolska akcja Caritasu Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece z logo Caritas, znajdują swoje miejsce na naszych wigilijnych stołach. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce. Wychodząc z Kościoła można nabyć świece Caritasu. Ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom. Można także zabrać torbę Caritasu do której można włożyć dary żywnościowe. Te dary trafią do najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Dary można składać w naszym kościele lub w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Można także składać ofiary pieniężne do skarbonek znajdujących się w naszym kościele. Do jednej – ofiara na CARITAS Dzieło Pomocy Dzieciom „Gwiazdka Nadziei” oraz do drugiej przed obrazem św. Józefa – Ofiara na potrzebujących z naszej parafii.
 4. W przedsionku kościoła można nabyć kartki i ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i młodzież naszej Świetlicy. Dochód jest przeznaczony na ferie zimowe dla dzieci.
 5. Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski zwraca się do nas z prośbą o pomoc finansową przeznaczoną dla Katolików Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie będzie można złożyć w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej przy wyjściu z Kościoła. Za każdy gest życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. Na terenie naszej parafii, są roznoszone opłatki Wigilijne, poświęcone w ubiegłą niedzielę. Ofiary składane z okazji otrzymania opłatków przeznaczone są na potrzeby naszej parafii, można złożyć ofiarę na nowe Nagłośnienie i miejsca siedzące w prezbiterium. Wszystkich którzy jeszcze chcieliby pomóc w roznoszeniu opłatków bardzo serdecznie zapraszam.
 7. Za ofiary składane dziś na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej świątyni, i na wykonanie Nowego Nagłośnienia a także nowych miejsc siedzących w prezbiterium dla służby liturgicznej i kapłanów serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”. Ofiary można też składać w kopertach lub wpłacając na parafialne konto.

PARAFIA

Parafia Rzymskokatolicka
Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

ul. Kalinowszczyzna 3, 20-129 Lublin

+48 81 747 50 91

+48 722 168 200

NIP 946-18-25-370

REGON 040031647

BGŻ BNP Paribas
68 1600 1332 1847 8495 1000 0001

DOM ZAKONNY

Towarzystwo Salezjańskie
Dom Zakonny

ul. Kalinowszczyzna 3, 20-129 Lublin

+48 81 444 42 00

+48 722 168 200

NIP 946-18-29-511

REGON 040019770

BGŻ BNP Paribas
64 1600 1332 1847 8490 6000 0001

SZYBKI KONTAKT

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 81 747 50 91

+48 722 168 200

http://salezjanie.lublin.pl